اعتراض کارگران کلیپ «آذر» به سانسور دوباره ازبرای ورود به شبکه نمایش خانگی – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

کارگردان کلیپ سینمایی «آذر» از سانسور دوباره فیلمش ازبرای ورود به شبکه نمایش خانگی خبر داده و از آن انتقاد کرده هست. وی گفته بعضی سکانس‌های کلیپ بدون اطلاع وی حذف شده‌اند. این کلیپ به تهیه کنندگی نیکی کریمی پاییز سال گذشته درون سینماها اکران شد و اخیرا نسخه ویدیویی آن عرضه شده هست.

محمد حمزه‌ای به ایلنا گفته هست: «پس از ماه‌ها تلاش، نسخه با کیفیت این کلیپ درون قالب لوح فشرده و وی وی دی به بازار آمد ولی متاسفانه پس از عرضه عمومی کلیپ متوجه شدم که سکانس‌هایی از کلیپ بدون اطلاع من حذف شده هرچند شاید تهیه‌کننده کلیپ درون جریان این ممیزی‌ها بوده هست ولی واقعیت این هست که حذف این سکانس‌ها با اعتراض تماشاگران همراه شده و خریداران کلیپ درون تماس‌هایی که با من یا بعضی از عوامل کلیپ داشتند، نسبت به این مسئله معترض بودند. به‌طور مثال سکانس گیم پژمان جمشیدی درون نسخه شبکه نمایش خانگی دچار جرح و تعدیل زیادی شده هست.»

کارگردان کلیپ «آذر» درمورد این اتفاق توضیح داده: «این کلیپ از وقت ساخت تا نمایش درون سینماها کاملاً با مجوز وزارت ارشاد ساخته شد و اصلاحات و ممیزهای وزارت ارشاد اعمال شده هست. به همین دلیل ممیزی دوباره این کلیپ درون وقت عرضه درون شبکه نمایش خانگی تعجب برانگیر هست.»

حمزه‌ای از این شیوه ممیزی انتقاد کرده و گفته هست: «به نظر می‌رسد درون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر گروهی ازبرای خود قوانین جداگانه‌ای دارد و اداره‌ها و شوراهای مختلف نظر یکدیگر را قبول ندارند.»

این نخستین دفعه نیست که سازنده یک کلیپ سینمایی از سانسور دوباره کلیپ خود پس از اکران و هنگام عرضه نسخه ویدیویی خبر می‌دهد.

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *