انتقاد ستاره «پیشتازان فضا» از جنبش #MeToo – سینمای جهان – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: ویلیام شتنر ستاره مجموعه تلویزیونی مشهور و کلاسیک «پیشتازان فضا» هرچند معتقد هست که جنبش #MeToo آزارهای پنهان علیه زنان را آشکار کرده و این اتفاق خوبی‌ست، ولی می‌گوید که این جنبش بعضی چیزها را از زمینه و شرایط تاریخی بیرون کشیده و درمورد آن قضاوت می‌کند.

بازیگر ۸۷ ساله کانادایی درون گفت‌وگو با دیلی میل تی‌وی انتقاد خود از این جنبش حامی حقوق زنان این‌طور توضیح داده هست: «زمانی به چیزهایی که بیست سی سال پیش گفته و نوشته شده نگاه کنید، شرایط متفاوتی بوده و باید بر اساس همان شرایط قضاوت شود. تجاوز و هجوم قطعا جنایت علیه بشریت هست. ولی پیشنهاد دادن به جنس مخالف که سمت مقابل جوابش بله یا نه هست، از نظر من اشکالی ندارد.»

به گفته وی، پیشنهاد یک مرد به یک زن مثل این هست که به وی پیشنهاد انجام مصاحبه شود: «زمانی از من می‌خواهید با شما مصاحبه کنم، به من توهین نشده. شاید طرز فکر من به دلیل عمرم قدیمی شده، ولی تلاش می‌کنم منصف باشم و درون چنین پیشنهادهایی مشکلی نمی‌بینم.»

وی با تاکید بر این که خودش سه دختر دارد، از #MeToo ستایش کرده و گفته این جنبش سبب شده نیروهای پنهانی که مخالف برقراری حقوق برابر میان زنان و مردان هست، آشکار شود.

با این حال بازیگر کهنه کار می‌گوید که این جنبش به مرحله عصبیت رسیده هست: «این یک فرهنگ تازه هست. کل حرفه ما تغییر کرده. کل رابطه زن و مرد به مرحله دشوار و طاقت فرسایی رسیده هست.»

شتنر همچنین پیشنهاد کرده که «آشوب به پاکن‌ها» که این جنبش اجتماعی را هدایت کرده‌اند باید کنار بروند و اجازه دهند که «افراد حرفه‌ای» سخنگوی آن شوند.

حرف‌های بازیگر مجموعه تلویزیونی «پیشتازان فضا» درون شبکه‌های اجتماعی با انتقاد رو به رو شده هست.

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *