انتقاد شدید کمونیست‌های روسیه از مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» – تلویزیون – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: حزب «کمونیست‌های روسیه» که یک گروه سیاسی با عقاید مارکسیستی-لنینیستی هست، با انتقاد شدید از مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» محصول شبکه اچ‌بی‌وی گفته که این مجموعه تلویزیونی تصویری شیطانی از دولت و مردم اتحاد جماهیر شوروی ارائه داده هست.

به گفته هالیوود ریپورتر، این حزب با منتشر شدن بیانیه‌ای که درون تلویزیون دولتی روسکومنادزور خوانده شد، خواستار شکایت و کار قانونی علیه نویسنده و کارگردان مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» شده هست.

درون این بیانیه آمده هست: «تراژدی واقعی آن هست که مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» یک دستکاری ایدئولوژیک توسط اچ‌بی‌وی هست. این مجموعه تلویزیونی تلویزیونی درمورد وقایع دراماتیک آوریل ۱۹۸۶ یک ابزار ایدئولوژیک ازبرای بدنام کردن و ارائه تصویری شیطانی از دولت شوروی و مردم شوروی هست.»

مجموعه تلویزیونی پنج قسمتی «چرنوبیل» با گیم جرد هریس، استلان اسکارسگارد و امیلی واتسون علاوه بر همه جای دنیا درون روسیه هم مورد توجه قرار گرفته و از شبکه آمه‌دیاتوا روی آنتن رفته هست. درون سایت کینوپویسک که معادل روسی IMDB هست، تماشاگران روس به این مجموعه تلویزیونی امتیاز ۹…۱ از ۱۰ داده‌اند.

به نظر می‌رسد اعتراض کمونیست‌های روسیه به جایی نمی‌رسد چون ولادیمیر مدینسکی وزیر فرهنگ روسیه که معمولا مواضع ضدغربی دارد، زبان به تحسین مجموعه تلویزیونی اچ‌بی‌وی گشوده و گفته این مجموعه «استادانه» ساخته شده و «بیشترین احترام را به مردم عادی گذاشته هست.»

این مقام کابینه روسیه حتی گفته پدرش هنگام بروز حادثه نیروگاه چرنوبیل درون محل حاضر بوده و گفته وقایع روز اول مانند همان چیزی هست که درون مجموعه تلویزیونی به نمایش درآمده.

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *