انتقاد مسعود ده‌نمکی از تیم ملی فوتبال ایران: می‌شد یمن را با یک گل برد! – حاشیه – خبر و گفته – iCinema

مسعود ده نمکی که اخیرا عنوان کرد از حضور کلیپ جدیدش درون جشنواره فجر انصراف داده، درون برنامه «فرمول یک» تلویزیون از برد پنج بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل یمن درون جام ملت‌های آسیا انتقاد کرد و آن را دور از «جوانمردی» دانست. وی با اشاره به شرایط بد مردم یمن گفت که می‌شد این تیم را با یک گل برد!

ده نمکی درون جواب به سوال علی ضیا مجری برنامه که آیا برد پرگل ایران مقابل یمن را دیده هست، گفت: «ایران هنر کرد که به یمن ۵ گل زد. می‌دانید تختی و پوریای ولی به چه دلیل تختی و پوریای ولی شدند؟ تختی زمانی می‌دید زانوی حریفش آسیب دیده از آن سمت زیر یک خم نمی‌گرفت و حتی رقیبش متوجه جوانمردی وی می‌شد. آدم داریم که از تختی مدال‌های بسیار بیشتری دارد ولی به چه دلیل نام تختی و پوریای ولی درون یادها می‌ماند؟ میان قهرمانی و پهلوانی فرق هست. البته بچه‌هایی که فوتبال گیم می‌کنند خیلی‌هایشان رفقای ما هستند و تماشاچیان کلیپ‌های خودمان هستند و درون اکران‌های خصوصی کلیپ‌هایم حاضر می‌شوند. من درصورتیکه جای آن‌ها بودم تلاش می‌کردم این ۵ تا را به عربستان، امارات یا تیم دیگری بزنم.»

وی با اشاره به وضعیت یمن جنگ زده توضیح داد: «یمنی‌ها درون قحطی مطلق هستند. دندان‌های استخوان‌هایشان از گرسنگی بیرون زده هست. یمن را می‌شود با یک گل هم برد. این به بازیکن برنمی‌گردد و به آن سیاست‌گذاری و مدیریت برمی‌گردد که بگویند شما که مطمئنید می‌برید طوری ببرید که همراه با پهلوانی باشد.»

درون ادامه ضیا رو به ده نمکی گفت این موضوع می‌تواند تبعات سیاسی داشته باشد و ده نمکی جواب داد: «آن‌ها هم مسائل سیاسی دارند. به ما که می‌رسند همه پاشنه‌هایشان را ور می‌کشند. عربستان یا عمان! می‌خواهند انتقام خلیج فارس را از تیم ملی ما بگیرند. بچه‌های ما آن‌جا زحمت می‌کشند. درون برابر این‌ تیم‌ها ده برابر تیم‌های دیگر مایه می‌گذارند. میان خودشان اینگونه نیست ولی به ایران که می‌رسند موضوع فرق می‌کند. درون رابطه با سوال شما من از یک زاویه پهلوانی و اخلاقی به قضیه نگاه کردم و سیاسی نبوده هست. فکر می‌کنم می‌شد یک جورهایی با این مهمان مظلوم مدارا کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *