توضیح درمورد پذیرفته شدن کلیپ رد شده جشنواره فجر پارسال درون قسمت نگاه نو – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

ترکیب کلیپ‌های معرفی شده درون قسمت «نگاه نو» جشنواره فجر سی و هفتم به جز حضور دو کلیپ که کلیپ اول نیستند، ابهام دیگری هم دارد که به پذیرفته شدن «روزهای نارنجی» برمی‌گردد. این کلیپ سال گذشته هم متقاضی شرکت درون جشنواره بود که انتخاب نشد و طبق مقررات نمی‌تواند امسال درون جشنواره حاضر باشد. ولی یک عضو هیات انتخاب جشنواره درمورد این ابهام توضیح داده هست.
احمد امینی که سال گذشته و امسال عضو هیات انتخاب جشنواره کلیپ فجر بوده، درمورد کلیپ «روزهای نارنجی» که سال گذشته با نام «واسطه» متقاضی جشنواره بود و امسال درون فهرست قسمت «نگاه نو» حضور دارد به خبرگزاری مهر گفته هست: «سال گذشته تنها دو سه سکانس از این کلیپ ازبرای هیات انتخاب ارسال شده بود که ما آن را مورد بازبینی قرار ندادیم و گفتیم کلیپ باید به صورت کامل به دبیرخانه ارسال شود.»
وی درون ادامه توضیح داده هست: «نسخه نهایی سال گذشته به دست ما نرسید ولی امسال نسخه کاملی از کلیپ درخواست شرکت داشت که آن را دیدیم و انتخاب ما این بود که کلیپ درون قسمت «نگاه نو» این رویداد قرار گرفته هست. امسال نیز چند کلیپ دیگر به صورت ناقص به دبیرخانه ارسال شده بود که ما باز هم آنها را پس فرستادیم و گفتیم که مورد بازبینی قرار نمی دهیم.»

این ابهام سال گذشته درمورد «امپراتور جهنم» وجود داشت. درون حالی که این کلیپ متقاضی جشنواره سی و پنجم بود و رد شده بود، سال گذشته (جشنواره سی و ششم) به قسمت مسابقه مسیر یافت و توضیح مشابهی داده شد. ولی عماد افروغ که عضو هیات انتخاب جشنواره سی و پنجم بود، عنوان کرد که «امپراتور جهنم» به دلایل محتوایی و فنی رد شده بود.

به نظر می‌رسد بازبینی شدن یا نشدن به روشی ازبرای دور زدن مقررات جشنواره تبدیل شده هست. این درون حالی‌ست که «آشغال‌های دوست داشتنی» که چند سال پیاپی به جشنواره ارائه می‌شود، به گفته اعضای هیات انتخاب ادوار مختلف بازبینی نشده و با این حال با استناد به مقررات جشنواره که قبلا متقاضی جشنواره بوده، بازبینی نمی‌شود.

درون «روزهای نارنجی» هدیه تهرانی و علی مصفا گیم می‌کنند و تهیه کننده آن علیرضا قاسمخان هست که چند سال معاون مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود و مدتی هم مدیرعامل موزه سینما بود.

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *