تیتراژ تازه «گیم تاج و تخت» درمورد قصه فصل هشتم چه می‌گوید؟ – تلویزیون – خبر و گفته – iCinema

هشدار لو رفتن: درصورتیکه قسمت اول فصل هشتم مجموعه تلویزیونی «گیم تاج و تخت» را ندیده‌اید، این مطلب را نخوانید.

آی سینما: درون حالی که ارتش مردگان از دیوار گذشته‌اند و جدال بر سر فرمانروایی وستروس ادامه دارد، تیتراژ نخستین قسمت از فصل نهایی مجموعه تلویزیونی «گیم تاج و تخت» یادآوری می‌کند که دنیای شخصیت‌های اصلی کوچک‌تر از همیشه شده هست.

تیتراژ این پدیده شبکه اچ‌بی‌وی با موسیقی رامین جوادی و حرکت دوربین روی لوکیشن‌های با اهمیت قصه درون نقشه سرزمین‌های وستروس و اسوس یکی از نمادهای با اهمیت «گیم تاج و تخت» هست. سفرهای مداوم شخصیت‌های اصلی درون سرزمین‌ها سبب می‌شد که هربار تیتراژ شهرها و قلعه‌های پرشماری را درون معرض دید بگذارد، ولی الان همه چیز تغییر کرده هست.

درون تیتراژ قسمت اول فصل هشتم ابتدا دیوار فرو ریخته را می‌بینیم و پس به لست هرث می‌رسیم؛ جایگاه خاندان امبر درون سرزمین‌های شمال وستروس. قصه طوری درون اپیزود اول پیش رفت که بعید هست دیگر این شهر را ببینیم. بریک دنداریون و تورموند وارد این شهر متروک می‌شوند و با دو شخصیت دیگر مواجه می‌شوند و البته ارباب جوان خاندان که به دست پادشاه شب و وایت واکرها به مرده متحرک تبدیل شده هست.

تیتراژ درون ادامه وینترفل را نشان می‌دهد که درون یکی دو قسمت آینده قلب قصه هست، ولی ازبرای نخستین دفعه دوربین وارد قلعه و سرداب جایگاه خاندان استارک می‌شود. وینترفل زمانی با اهمیت‌تر می‌شود که بدانیم نبرد بزرگ میان انسان‌ها و ارتش مردگان درون آنجا رخ می‌دهد و پیش نمایش قسمت دوم که بلافاصله پس از پخش قسمت اول منتشر شد نشان می‌دهد که این نبرد به احتمال زیاد درون قسمت سوم رخ می‌دهد و به احتمال زیادتر تعدادی از شخصیت‌های با اهمیت قربانی خواهند شد.

تیتراژ درون آخر به کینگز لندینگ پایتخت وستروس می‌رسد و اینجا هم وارد شهر و قلعه‌ها می‌شود و با تمرکز بر سریر آهنین به آخر می‌رسد.

نکته با اهمیت آن هست که مسیر تیراژ قسمت اول احتمالا مسیر اصلی شخصیت‌ها و قصه خواهد بود. ارتش مردگان از دیوار و هست هرث گذشته و به زودی به وینترفل می‌رسد. پس از نبرد چه وینترفل سقوط کند و چه پابرجا بماند، دنریس تارگرین همراه با جان اسنو و سایر بازماندگان و ارتش ائتلافی خود به سمت کینگز لندینگ حرکت خواهند کرد تا رویارویی آنها با سرسی لنیستر فرجام این قصه حماسی و فانتزی را رقم بزند.

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *