سازنده «ارباب حلقه‌ها» هجوم تروریستی به مسلمانان نیوزیلند را محکوم کرد – سینمای جهان – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: پیتر جکسن کارگردان نیوزیلندی سه گانه «ارباب حلقه‌ها» با محکوم کردن هجوم تروریستی به دو مسجد درون شهر کرایست‌چرچ این کشور که به کشته شدن ۴۹ مسلمان انجامید، گفت مردم نیوزیلند درون عشق ورزیدن و حمایت از مسلمانان هموطن خود متحد هستند.

وی درون بیانیه‌ای که درون اختیار ورایتی قرار داد، نوشته هست: «نیوزیلندی‌ها ویران و پریشان شده‌اند. ما به یاد همه کسانی‌ست که درون این حرکت بزدلانه ناشی از نفرت آسیب دیده‌اند، هستیم. نیوزیلندی‌ها درون عشق ورزیدن و حمایت از برادران و خواهران مسلمان هموطن خود متحدند. هرکاری ازبرای کمک به آنها می‌کنیم تا التیام یابند و پس از این فاجعه هولناک برخیزند.»

کشتار نمازگزارانی که روز جمعه درون دو مسجد النور و لینوود درون شهر کرایست‌چرچ جمع شده بودند، نیوزیلند و کل جهان را متحیر کرد. یک مرد ۲۸ ساله استرالیایی که عقاید راست افراطی داشت و مانیفست ضد مهاجران و ضد مسلمانان خود را منتشر کرده بود، با همکاری سه نفر دیگر با مسلسل به این دو مسجد هجوم کرد و حاضران را به خاک و خون کشید. وی از این هجوم خود تصویربرداری هم کرده بود که منتشر شد و عمق این هجوم تروریستی وحشیانه را نشان داد.

تا قبل از این هجوم، نیوزیلند کشوری با چشم‌اندازهای طبیعی فوق العاده درون کلیپ‌های «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» درون ذهن جهانیان بود. این کلیپ‌ها سبب جذب گردشگرانی شد که می‌خواستند لوکیشن‌های این کلیپ‌ها را از نزدیک ببینند.

جکسن تنها چهره مشهور نیوزیلندی نیست که این فاجعه را محکوم کرد. تایکا وایتیتی کارگردان هموطن وی و سازنده کلیپ «ثور: راگناروک» گفت که تعصب عامل هجوم نشان دهنده عقاید درون کشورش نیست‌.

مارک رافالو، راسل کرو، آرنولد شوراتزنگر و جان لجند از دیگر چهره‌های مشهور سینما و موسیقی بودند که این هجوم را محکوم کردند.

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *