سرمایه گذاری صاحب یک آژانس مسافرتی درون هشت کلیپ سینمایی – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

سایت تابناک با منتشر شدن گزارشی مدعی شده که صاحب یک آژانس مسافرتی با تزریق ارقام نجومی به سینمای ایران درون تولید هشت کلیپ سرمایه گذاری کرده هست. این رسانه از توجه بیش از حد سینماگران شناخته شده به این سرمایه گذار انتقاد کرده و نوشته درصورتیکه وی تصمیم بگیرد کلیپ‌هایش را از جشنواره فجر خارج کند، این جشنواره آسیب کیفی می‌بیند!

درون این گفته امده هست: «هرچند تولید درون سینمای ایران همچنان وابسته به منبع ها غیرخصوصی هست، رگه‌هایی از فعالیت قسمت خصوصی به ویژه درون آثاری که سوددهی‌شان قابل پیش‌بینی هست، مشاهده می‌شود و چنین به نظر می‌رسد که قسمت خصوصی به ویژه پس از رونق گرفتنِ بیش از پیش گیشه، انگیزه‌های بیشتری ازبرای ورود به سینما به عنوان یک تجارت یافته هست. البته این قسمت به شدت محاسبه گر هست و درون مقابل هر تومانی که وارد سینما کند، انتظار برداشت دو تومان دارد، مگر آنکه با قسمت خصوصی واقعی یا سرمایه سلامت مواجه نباشیم.»

تابناک درون ادامه می‌نویسد: «درون این شرایط ظهور یک چهره تازه درون سینمای ایران و کیفیت فعال شدنِ وی، اسباب شگفتی ناظران شده، چون جنس و ابعاد این سرمایه گذاری بسیار دور از انتظار هست. محمدصادق رنج کشان، مدیر یک آژانس مسافرتی یکباره حجم عظیم از نقدینگی را به سینما سرازیر کرده و شمار قابل توجهی از کلیپ‌های سینمایی با سرمایه گذاری این شخص تولید شده هست. بر اساس عنوان رسمی، دست‌کم هشت کلیپ سینمایی با سرمایه گذاری این شخص ساخته شده و معلوم نیست چند کلیپ دیگر با سرمایه گذاری این شخص درون دست تولید هست.»

درون این گفته کلیپ‌های ساخته شده یا درون دست تولید با سرمایه رنجکشان معرفی شده هست: «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی و تهیه کنندگی سیدجمال ساداتیان، «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران و تهیه کنندگی حبیب اسماعیلی، «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی و تهیه کنندگی مجید مطلبی، «بی‌حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام و تهیه کنندگی حبیب رضایی، «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی، «لتیان» به کارگردانی علی تیموری و تهیه کنندگی مجید مطلبی، «قاتل و وحشی» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید نعمت الله، «از عشق» به کارگردانی امیر ثقفی و تهیه کنندگی مستانه مهاجر مجموعه کلیپ‌هایی هست که با سرمایه گذاری محمدصادق‌ رنجکشان درون مسیر تولید قرار گرفته هست.»

نویسنده گفته درون ادامه از بی‌اعتنایی سینماگران به منشأ سرمایه انتقاد کرده و نوشته هست: «همان شکل که معلوم هست، بسیاری از نام‌های شناخته ی سینما به همکاری با این مدیر آژانس تن داده‌اند؛ ولی معلوم نیست آیا آنها درمورد منشأ سرمایه گذاری پرسشی مطرح کرده‌اند یا نه. آنچه مسلم هست، درصورتیکه این شخص کلیپ‌‌هایش را از جشنواره فجر بیرون بگذارد، با اهمیت‌ترین رویداد فرهنگی کشور به لحاظ کیفی آسیب می‌بیند و این اتفاق به خوبی نشان می‌دهد این شخص یکباره به تزریق ارقام قابل توجه چه وزنی درون معادلات روزمره سینمای ایران یافته هست. بی‌سبب نیست که سینماگران گرایش ویژه‌ای به این شخص یافته‌اند و حتی چهره‌هایی که خود را پرچمدار شفاف سازی مالی معرفی می‌کردند، با این شخص تصویر یادگاری می‌گیرند.»

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *