علی نصیریان: نامگذاری خیابان به اسم خودم را دوست ندارم – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

درون حالی که سه شنبه این هفته شورای شهر تهران تصویب کرد چند خیابان درون پایتخت به نام چهره‌های سرشناس فرهنگ و هنر کشور شود، علی نصیریان به عنوان یکی از این هنرمندان می‌گوید این نامگذاری را دوست ندارد چون از بزرگنمایی و ریا خوشش نمی‌آید.

قرار هست چند خیابان تهران به نام چهره‌های سرشناس فرهنگ و هنر از جمله محمدرضا شجریان، عزت‌الله انتظامی، داود رشیدی، محمدعلی کشاورز، غلامحسین امیرخانی، علی نصیریان، منوچهر آتشی، محمدعلی سپانلو و … تغییر کند.

علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران درون این باره به خبرآنلاین گفته ایت: «من خیلی این نام گذاری‌ها را دوست ندارم. این یک حس شخصی هست؛ چون فکر می‌کنم کار خاصی انجام نداده‌ام. من بازیگری هستم که مثل هر فرد دیگری درون هر زمینه دیگری، کارم را انجام داده‌ام. از بزرگ‌نمایی و ریا خوشم نمی‌آید.»

وی درون جواب به این سوال که آیا مخالفتی با کار شورای شهر تهران که منتخب مردم هست دارد یا نه، جواب داد: «نه. من نگاه و حس شخصی خودم را می‌گویم. حتی از شورای شهر هم به من زنگ زدند، همین را گفتم. الان آن‌ها تصمیم‌شان چه باشد، به خودشان ربط دارد. من هیچ مخالفتی با این‌که نمایندگان مردم درون شورا، خیابان‌ها را به نام هنرمندان و شاعران و ادیبان تغییر دهند، ندارم. من تنها و تنها دارم درمورد خودم اظهار نظر می‌کنم.»

نصیریان نظرش درمورد نام‌گذاری مراکز و سالن‌های هنری به نام هنرمندان را چنین بیان کرد: «این‌جاها کار درستی هست، چون مربوط به تخصص و عرصه کاری آدم‌هاست. این‌که مدرسه‌ای به نام یک معلم نمونه شود، سالن تئاتری به نام یک هنرمند شود، درمانگاهی را به نام یک پزشک متعهد کنند یا شبیه این‌ها، خیلی هم خوب هست.»

بازیگر مجموعه تلویزیونی‌هایی چون «هزار دستان» و «سربداران» درون واکنش به استقبال مردم از نام‌گذاری‌ خیابان‌های تهران به نام چهره‌های هنری و ادبی گفت: «مردم، همه سرمایه هنرمندان هستند، درصورتیکه جامعه، کار یک هنرمند را بپسندد، بالاترین نکوداشت هست، بهترین پاداش هست. همین ازبرای من کافی هست.»

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *