عنوان کلیپ‌های قسمت مسابقه جشنواره فجر سی و هفتم – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

۲۲ کلیپ به قسمت مسابقه (سودای سیمرغ) سی و هفتمین جشنواره کلیپ فجر مسیر یافتند. جدیدترین آثار فریدون جیرانی، کیومرث پوراحمد، رسول صدرعاملی، پرویز شهبازی، نرگس آبیار، سعید روستایی و محمدحسین مهدویان درون این رقابت شرکت دارند. همچنین کلیپ تازه سیروس الوند به عنوان یکی از سه کلیپ ذخیره معرفی شده هست.

ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره ساعتی پیش درون یک نشست خبری کلیپ‌های حاضر درون قسمت مسابقه را که هیات انتخاب برگزیده‌اند، معرفی کرد. از میان ۲۲ کلیپ، دو اثر درون قسمت نگاه نو نیز انتخاب شده بودند و سهم کلیپ‌های اول کارگردان‌ها درون مسابقه اصلی همین دو کلیپ  هست: «مسخره باز» ساخته همایون غنی‌زاده و «پالتو شتری» به کارگردانی مهدی علی میرزایی.

«آشغال های دوست داشتنی» کلیپ خوبی ست!
دبیر جشنواره فجر درون این نشست خبری درمورد کلیپ محسن امیریوسفی که باز هم بازبینی نشد، گفت: «کلیپ «آشغال های دوست داشتنی» تا سال ۹۶ پروانه نمایش نداشت و توانست پروانه نمایش بگیرد. همه تلاشمان را می کنیم که اکران بگیریم. به نظرم کلیپ آشغال های دوست داشتنی کلیپ خوبی هست. این کلیپ درمورد گفت و گو و وحدت هست. درمورد ایران و توصیه به وحدت ملی هست. امیدوارم اختلاف نظرها درمورد آن برطرف شود و مثل همه کلیپ هایی که مشکل داشتند و سوء تفاهماتی ایجاد شد و بعدها برطرف شد، مساله‌ای ایجاد نشده و مشکل آن حل شود. به چه دلیل که پخش هیچ کلیپ سینمایی نمی‌تواند معضلی ازبرای نظام ایجاد کند.»

امیریوسفی روز گذشته تهدید کرده بود که درصورتیکه این کلیپ باز هم بازبینی نشود، امروز به نشست خبری می‌رود. وی امروز به نشست داروغه زاده رفت و اعتراض خود را عنوان کرد.

دبیر جشنواره فجر همچنین عنوان کرد نسخه کلیپ «مصائب شیرین ۲» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد ازبرای بازبینی تحویل داده نشد. درون این نشست پوستر سی و هفتمین جشنواره کلیپ فجر هم رونمایی شد که حمیدرضا بیدقی آن را طراحی کرده هست.

فهرست کلیپ‌های قسمت مسابقه جشنواره کلیپ فجر سی و هفتم

آشفتگی فریدون جیرانی
ایده اصلی  آزیتا موگویی
بنفشه آفریقایی مونا زندی حقیقی
بیست و سه نفر مهدی جعفری
پالتو شتری مهدی علی میرزایی
تیغ و ترمه  کیومرث پوراحمد
جمشیدیه یلدا جبلی
خون خدا مرتضی علی عباس میرزایی
درخونگاه  سیاوش اسعدی
سال دوم دانشکده من  رسول صدرعاملی
سرخ پوست نیما جاویدی
سمفونی نهم محمدرضا هنرمند
شبی که ماه کامل شد کارگردانی نرگس آبیار
طلا  پرویز شهبازی
تختی بهرام توکلی
قسم  محسن تنابنده
قصر شیرین رضا میرکریمی
ماجرای نیمروز ۲: رد خون محمدحسین مهدویان
متری شش و نیم سعید روستایی
مردی بدون سایه علیرضا رئیسیان
مسخره باز کارگردانی همایون غنی زاده
ناگهان درخت صفی یزدانیان


سه کلیپ ذخیره:
آنجا همان ساعت سیروس الوند
بی حسی موضعی حسین مهکام
مدیترانه مهدی حاجتمند

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *