ماجراهای رامبد جوان، شهرداری، کلاه مخملی‌ها و خانه دبیرالملک – حاشیه – خبر و گفته – iCinema

دو سال از واگذاری کاربری خانه تاریخی دبیرالملک از سمت شهرداری تهران به رامبد جوان به عنوان رئیس انجمن فراغت ایران می‌گذرد. ولی استفاده کردن نکردن از این بنا به عنوان «خانه فراغت» و حاشیه‌های دیگر سبب شده که شهرداری منطقه ۱۲ به فکر پس گرفتن آن بیفتد.

سایت چمدان درون گفته مفصلی به تاریخچه واگذاری خانه دبیرالملک به انجمن فراغت ایران درون وقت حضور محمدباقر قالیباف درون شهرداری تهران پرداخته و نوشته که به جز یک افتتاحیه، درون این خانه ازبرای ایجاد فراغت کار خاصی انجام نشده و اخیرا هم ضبط یک کلیپ موسیقی درون این بنای تاریخی حاشیه ساز شده هست.

درون این گفته به نقل از مصطفی حسینی معاون برنامه ریزی شهرداری منطقه ۱۲ درمورد وضعیت این خانه آمده هست: «تجربه نشان داده که سیاست تملک محوری شهرداری درون زمینه بناهای این چنینی سیاست غلطی هست. سیاستی که منجر به تفاهم‌نامه‌هایی با اشخاص دیگر ازبرای بهره‌برداری می‌شود که سمت مقابل احساس مسئولیتی درمورد آن نمی‌کند. به این نتیجه رسیده‌ایم که شهرداری به دلیل مسئولیت‌های مختلفی که دارد، بهره‌بردار خوبی از این فضاها نیست و درون این زمینه باید دنبال سرمایه‌گذار قسمت خصوصی باشیم تا آنها تملک و بهره‌برداری کنند و شهرداری تنها حمایت‌های لازم را انجام دهد.»
وی درون ادامه درمورد وضعیت بهره‌برداری خانه تاریخی دبیر الملک عودلاجان می‌گوید: «این غلط رخ داده که بعضی فکر کردند که یک سلبریتی که شهرت اجتماعی دارد از شهرتش ازبرای رونق این فضاها استفاده کردن می‌کند و حتی تعهد کرده‌ایم که خرج‌ها بر گردن شهرداری از بودجه عمومی باشد و وی تنها از بنا بهره‌برداری کند. ولی درون زمینه خانه دبیرالملک رامبد جوان حتی از یک صدم شهرت خود ازبرای رونق بخشیدن به این بنا استفاده کردن نکرد و تنها یک افتتاحیه برگزار و پس از آن فعالیت درون این بنا به مرور کم رنگ شده هست.»
درون حالی شواهد حاکی از توقف فعالیت خانه اوقات فراغت درون بنای دبیرالملک دارد، معاون برنامه ریزی شهرداری منطقه ۱۲ به چمدان می‌گوید: «به خاطر وضعیت فعلی و رها شدن این بنا تذکرات لازم را داده‌ایم. درون حالی که خرج‌ها برگردن شهرداری هست، رامبد جوان برخلاف تصورات به وظیفه خود عمل نکرده و این بنا رها شده هست.»
حسینی درمورد سرانجام این همکاری می‌گوید: «چند مسیر پیش پای ماست. درصورتیکه این مجموعه به تعهدات خود عمل کند، بهره‎برداری آنها ادامه خواهد داشت. درون غیر اینصورت یا به صورت تفاهم یا به صورت قانونی خانه دبیرالملک از انجمن فراغت ایران پس گرفته می شود.»

درون این گفته همچنین به یک ویدیو کلیپ از یک خواننده تازه کار اشاره شده که شب یلدای امسال پخش شد و فیلمبرداری آن درون خانه دبیرالملک و با حضور پرتعداد کلاه مخملی‌ها انجام شده هست. به نوشته چمدان، مسئولان شهرداری عنوان کرده‌اند که از این اتفاق و چگونگی حضور و ضبط این گروه خبر ندارند و همه مسئولیت بنا درون حال حاضر با بهره‌بردار هست.

متن کامل گفته سایت چمدان را اینجا بخوانید.

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *