مخاطب سینمای ایران محدود به دو سه میلیون نفر درون ده پانزده شهر هست – سینمای ایران – خبر و گفته – iCinema

علیرضا داودنژاد درون واکنش به مناظره دیشب بهروز افخمی و محسن امیریوسفی درون تلویزیون درمورد حذف پروانه ساخت کلیپ‌های سینمایی، درون یادداشتی نوشته سینماگران ایرانی از ارتباط با مردم محروم‌اند و دو مشکل سینمای ایران را «سانسور» و «ناامنی بازار» دانسته هست.

این کارگردان سینما درون این متن که درون اختیار ایسنا گذاشته، نوشته هست:

از بهروز افخمی باید تشکر کرد که درون تلویزیون رسماً گفت که حذف پروانه ساخت به این معنی برداشتن دفعه از دوش دولت و سلب مسولیت از وی درون قبال تولیدات سینمای ایران.

به این معنی دولت پس از چهل سال اعمال کنترل بر جریان تولید و توزیع و نمایش کلیپ درون ایران؛الان قرار هست سینما را با سارقان و قاچاقچیان و زد و بند چی‌ها تنها بگذارد و با لغو پروانه ساخت هرگونه مسئولیتی را درون تامین امنیت ازبرای بازار و اکران کلیپ‌های ایرانی از خودش سلب کند و با تشکر از محسن امیر یوسفی که گفت؛ درون شرایط سانسور و نا امنی بازار  سینما اجباری یا اختیاری بودن پروانه ساخت کلیپ، گره‌ای از کار سینمای ما باز نمی‌کند و همچنان دولت مسئول هست که امنیت بازار نمایش کلیپ‌های ایرانی را تضمین کند بی‌آنکه از پروانه ساخت ابزاری ازبرای دخالت و سانسور بسازد.

واقعیت این هست که عمده بازار سینمای ایران محدود به دو سه میلیون تماشاچی درون ده پانزده شهر کشور هست و درون بقیه مملکت ملت مشتری بازار سیاه و نمایش‌های غیر قانونی هستند و به این ترتیب دست سینماگران ایران از رابطه مستقیم با ملت ایران کوتاه هست و از امکان دریافت سفارش و سرمایه از ده‌ها میلیون هم وطن خود محروم هستند و تاراج مخاطبان و دارایی‌های خود را می‌بینند و می‌نالند و دستشان به جایی بند نیست.

ای کاش درون این شرایط که صنف به کُما رفته و دولت به فرار از مسولیت تشویق می‌شود،عمده شدن بحث پروانه ساخت موجب غفلت هر چه بیشتر ما از دو مشکل اصلی سینما به این معنی «سانسور» و «ناامنی بازار» نشود.

۹۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *