ممانعت از ورود یک فیلمساز زن با فرزندش به جشنواره کن جنجالی شد – سینمای جهان – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: برگزار کنندگان جشنواره کن پس از آن که یک فیلمساز زن بریتانیایی مدعی شد اجازه پیدا نکرده همراه با فرزند کوچکش به محل برگزاری این جشنواره وارد شود، مورد انتقاد قرار گرفته هست. گرتا بالاماکینا که فیلمش درون قسمت بازار جشنواره حاضر هست، می‌گوید از ورود وی به جشنواره با پسر چهار ماهه‌اش ممانعت شده هست.

به گفته گاردین، وی برخورد با خود هنگام ورود را «خشن» توصیف کرده و درون بیانیه‌ای نوشته: «ظاهرا فیلمسازان زن با موانع بیشتری ازبرای رسیدن به تساوی درون صنعت سینما مواجه هستند.»

به گفته بالاماکینا زمانی وی روز چهارشنبه به محل برگزاری جشنواره کن رسید، ابتدا از ورود بچه چهار ماهه‌اش جلوگیری شد و پس از یک بحث و جدل به وی و پسرش اجازه دادند وارد قسمت ثبت نام شود ولی به وی گفتند که کالسکه بچه باید از ورودی دیگری رد شود.

این کارگردان سپس گفته که مسئولان جشنواره به وی گفته‌اند ازبرای کودکش باید خرج ورود جداگانه معادل ۳۰۰ یورو پرداخت کند و پس از آن که پذیرفته این خرج را بپردازد، به وی گفته‌اند چهل و هشت ساعت طول می‌کشد این درخواست تحقیق شود.

این اتفاق درون حالی رخ داده که جشنواره کن و بازار کلیپ برنامه تازه مشترکی از ماه آوریل شروع کردند که هدفش آسان‌تر کردن حضور کودکان درون جشنواره هست. درون این برنامه تسهیلاتی ازبرای کودکان همراه والدینی که درون سینما هستند پیش بینی شده هست.

جشنواره کن درون واکنش به اعتراض این کارگردان بریتانیایی بیانیه‌ای امروز صادر و عنوان کرد جلوگیری از ورود بالاماکینا یک خطا بوده و جشنواره تلاش می‌کند آن را اصلاح کند.

یک سخنگوی جشنواره درون این باره گفت که سیاست کن و بازار کلیپ مهمان نوازی بهتر نسبت به مادرانی هست که با فرزندان خود به کن می‌آیند. این سخنگو درون ادامه توضیح داده که بالاماکینا از مقررات آگاه نبوده و به دلیل ضعف ارتباط مامور امنیتی و فردی که میزبان مهمانان جشنواره بوده، به غلط از ورود وی جلوگیری شده ولی به وی مجوز ورود داده می شود.

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *