هشت لحظه غافلگیر کننده قسمت نهایی «گیم تاج و تخت» – تلویزیون – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: پرونده مجموعه تلویزیونی حماسی و فانتزی «گیم تاج و تخت» با پخش قسمت ششم فصل هشتم رسما به آخر رسید و سرنوشت اغلب شخصیت‌های اصلی روشن شد و البته تعدادی از آنها هم به شکل مبهم به سمت آینده رفتند. اپیزود نهایی با واکنش‌های صد و نقیض مواجه شده و بیش از گذشته طرفداران و منتقدان را به دو دسته موافق و مخالف تقسیم کرده هست. ولی درون قسمت نهایی چه اتفاقات مهمی رخ داد که اینطور حساسیت برانگیز شد؟

هشدار لو رفتن

دیوید بنیاف و دی…بی. وایس به عنوان خالقان اصلی مجموعه تلویزیونی غافلگیری‌های زیادی ازبرای تماشاگران درون آخرین قسمت رو کردند. درون حالی که کتاب‌های مجموعه «نغمه آتش و یخ» به آخر نرسیده و مسیر مجموعه تلویزیونی درون دو فصل گذشته از قصه‌های جرج. آر. آر. مارتین جدا شد، مارتین هم هفته گذشته ناخشنودی خود از شکل آخر گرفتن مجموعه تلویزیونی را ابراز کرد.

هشت لحظه غافلگیر کننده آخرین قسمت «گیم تاج و تخت» را به نقل از ورایتی مرور کنید:

۱- تیریون و آخرین برخورد با خانواده

عده زیادی فکر می‌کردند سقوط آوار روی جیمی و سرسی لنیستر فرجام درستی ازبرای دو شخصیت با اهمیت مجموعه تلویزیونی نیست. درون یک صحنه تراژیک، تیریون لنیستر جسد برادر و خواهرش را زیر آوارهای سرداب زیر قلعه سرخ می‌یابد و با آنها وداع می‌کند.

۲- نقشه دنریس ازبرای سلطه بر جهان

ظاهراً هفت اقلیم وستروس ازبرای دنریس تارگرین کافی نبود و وی پس از ویران کردن پایتخت ازبرای باقیمانده ارتش خود سخنرانی قرایی کرد و از قصد خود ازبرای «آزاد کردن» کل زمین سخن گفت‌.

۳- استعفای تیریون

پس از سخنرانی دراماتیک دنریس، تیریون به وی نزدیک شد و نشان دستیار پادشاه را از لباسش کند و دور انداخت. وی با آزاد کردن برادرش مرتکب خیانت شد و دنریس یک شهر کامل را قتل عام کردو بعضی رابطه‌ها طاقت چنین فشاری را ندارند!

۴- قتل دنریس به دست جان

الان که صحبت از مشکلات رابطه هست، درون با اهمیت‌ترین نقطه اوج کل مجموعه تلویزیونی «گیم تاج و تخت» جان اسنو خنجرش را درون قلب دنریس فرو کرد. این ناگزیر بود چون درصورتیکه وی چنین نمی‌کرد، دنریس کل استارک‌ها را می‌کشت. ظاهرا جان اسنو انتخاب درستی کرد.

۵- دروگون سریر آهنین را ذوب کرد

طی هشت فصل این سوال مطرح بود که درون آخر چه کسی روی سریر آهنین می‌نشیند. جواب: درواقع هیچکس، چون دروگون از روی خشم ناشی از مرگ مادرش این تخت پادشاهی را با آتش ذوب کرد. آهن ذوب شده که روی پله‌ها جاری شد، جایزه درستی ازبرای شخصیت‌هایی بود که درون کل قصه اشتباهات هولناکی مرتکب شدند.

۶- دموکراسی درون وستروس؟

تقریبا داشت اتفاق می‌افتاد‌. سامول تارلی درون جلسه بزرگان وستروس پیشنهاد داد مردم پادشاه بعدی را انتخاب کنند که با تمسخر اعضا روبه‌رو شد ولی درون آخر به پیشنهاد تیریون اربابان و بانوان هفت اقلیم پادشاه را برگزیدند. وستروس هم اکنون آمادگی صندوق رای نداشت!

۷- پادشاهی برن استارک

شورای بزرگان رای به پادشاهی برن استارک (یا کلاغ سه چشم) داد و وی حکمران شش اقلیم شد. شمال از وستروس جدا شد و سانسا استارک ملکه شمال شد. نخستین حکم وی دستیار شدن دوباره تیریون بود و دومین حکمش تبعید جان اسنو به مقر نگهبانان شب تا چرخه کامل شود.

۸- بازگشت شبح

درون یکی از دلگرم کننده ترین لحظات مجموعه تلویزیونی جان اسنو و گرگ شمالی‌اش شبح به هم پیوستند و همراه با تورموند و سایر مردمان آزاد به آن سوی دیوار و برهوت یخ زده شمال رفتند؛ یادآور سکانس افتتاحیه فصل اول «گات».

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *