ورود مالک روس باشگاه چلسی به صنعت سینما با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه – سینمای جهان – خبر و گفته – iCinema

آی سینما: رومن آبراموویچ میلیاردر روس و مالک باشگاه چلسی انگلیس یک صندوق سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار مسیر اندازی کرده که قرار هست روی کلیپ‌های انگلیسی زبان و پروژه‌های میان‌المللی سرمایه‌گذاری کند. این صندوق با نام کینوپرایم درون مسکو فعالیت می‌کند.

به گفته اسکرین دیلی، آنتون مالیشف مدیرعامل این تشکیلات متعلق به آبراموویچ که روز چهارشنبه با هلی‌کوپتر به جشنواره کن رفته بود، عنوان کرد نخستین سرمایه‌گذاری به مبلغ ۷۵۰ هزار دلار بر روی کلیپ «پری» ساخته آنا ملیکیان انجام می‌شود. این کلیپ سال گذشته میلادی فیلمبرداری شد و اکنون درون مرحله فنی هست.

به گفته مالیشف قرار هست که کینوپرایم به پروژه‌هایی که درون مراحل پایانی فیلمبرداری هستند، بودجه اختصاص دهد. وی فاش کرده که آبراموویچ حامی سرسخت سینمای روسیه هست و طرح داستانی پروژه‌هایی که این صندوق انتخاب می‌کند می‌خواند.

۱۰۰ میلیون دلاری که این میلیاردر روس به فیلمسازی اختصاص داده قرار هست طی سه سال صرف شود. کینوپرایم می‌تواند تا ۵۰ درصد بودجه هر کلیپ را تامین کند و سقف سرمایه‌گذاری بر هر پروژه ۲ میلیون دلار هست. یک هیات ده نفره از تهیه کنندگان و کارگردانان روس پروژه‌ها را انتخاب می‌کنند.

هدف این صندوق سرمایه‌گذاری حمایت از کلیپ‌های تجاری و هنری روسی هست و درهایش به روی کلیپ‌های انگلیسی زبان و میان‌المللی هم باز هست به شرط آن که ذائقه رویی را درون نظر بگیرند. مالیشف درون این باره توضیح داده: «شاید استعدادهای روسی، کتاب روسی یا تهیه کننده روسی. با زبان انگلیسی مشکلی نداریم.»

۹۴۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *